Saç Ekimi

“Dökülen Saçlar Kaderiniz Değil…”

Eğer saç dökülmesi ya da saç kaybı yaşıyorsanız seyrelme ve kellik sorununa karşı doğal ve kalıcı çözüm saç ekimidir. Saç ekiminde dökülen bölgeye, kişinin kendi sağlıklı saçları eklenir. Saç ekimi işlemi tamamen kişiye özel olarak oluşturulup uygulanır. Temel amaç; ekim yapıldığı belli olmayacak doğallıkta, kalıcı bir biçimde saçlı görünüme sahip olmaktır. Saç ekimi işlemi sonucunda kişi, kendi saçları hiç dökülmemiş gibi olacaktır.

 

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi işlemi, hedeflenen saçsız bölgeye genellikle enseden alınan sağlıklı saç köklerinin mikro cerrahi yöntemlerle taşınması ile yapılır. Enseden alınan bu saç köklerine greft denilir. Oldukça nadir yaşansa da bazı durumlarda kişinin ensesinde yeterli sayıda sağlıklı saç bulunmayabilir. Böyle durumlarda kişinin kıl içeren başka bölgelerinden de saç kökü alınması mümkündür. İşlem, ortalama birkaç saat sürse de bu süre saç kaybının miktarına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Eğer saçsız alan çok büyük ise tedavinin tamamlanması için birkaç seans gerekebilir.

İşleme başlamadan önce genellikle müdahale sedasyonla lokal anestezi altında yapılı. Saç ekimi işlemi akabinde kişinin baş kısmına özel bir bandaj takılır. Kişi 1-2 saat sonra taburcu edilir. Çok az görülse de ağrı durumlarına karşı ağrı kesiciler ile kontrol sağlanır. İşlem sonrası kişilere çoğunlukla 3 günlük ev istirahatı verilir. Daha sonra baş kapalı olacak şekilde iş hayatına dönülür. İlk pansuman 5. gün yapılır.  

 

Saç Ekiminde Eda Bayazıt’ın Sağladığı Ayrıcalıklar

Ankara’da saç ekimi tedavisi uygulayan birçok merkez ve kuruluş bulunur. Fakat bu işlemi yapan bir güzellik salonundan beklememiz gereken şey, ameliyat koşulları ve ciddiyettir. Çünkü saç ekimi, her ne kadar küçük bir işlem olsa da cerrahi operasyon gerektirdiği için bu konuda uzman ve deneyimli doktorlar tarafından ameliyat ortamında uygulanması gerekir. Bu koşulları sağlayan Eda Bayazıt Güzellik & Epilasyon olarak, 14 yıllık tecrübemiz ile Ankara’da saç ekimi tedavisinde yüksek başarı oranlarına sahibiz. Sizleri kontrollü ve sağlıklı bir şekilde tedavi ederken aynı zamanda %100 memnuniyet garantisi veriyoruz. Eda Bayazıt ile saç kaybına kesin olarak çözüm bulacaksınız. Ayrıca saç ekimi tedavisine karar veren kişilere ücretsiz saç analizi hizmetimiz mevcuttur.