Kirpik Lifting

“Güçlü kirpiklerle çarpıcı bakışlar!”

Kirpiklerin makyaj yapmadan belli bir süre boyunca daha uzun ve hacimli görünmesini sağlayan işlem, kirpik lifting olarakadlandırılır. Kişilerin kendi doğal kirpik köklerine uygulanan bu işlem, kirpik keratin bakımı olarak da bilinir. Göz oldukça hassas bir organ olması sebebiyle son derece hijyenik ortamlarda yapılması gerekir. Doğru malzemeler kullanıldığı takdirde kirpikleri dökmez ve güçsüzleştirmez. Uygulama yaklaşık 45 dakika sürer ve kullanıma bağlı olarak 1-2 ay boyunca etkisini korur.

 

KİRPİK LİFTİNG NASIL UYGULANIR?

Kirpik lifting işlemi için ilk olarak kirpik çizgisine silikon bir ped yapıştırılır. Ardından kirpikler tek tek geriye doğru taranarak kıvrılır. Elde edilen bu kıvrımı korumak için çeşitli solüsyonlar uygulanır. Solüsyon ile kaplanan kirpikler bu şekilde 15-20 dakika kadar bekletilir. Bu evrede kirpiklerin tek tek ayrılmış olması ve solüsyonun her kirpiğe eşit şekilde yayılması oldukça önemlidir. İkinci aşamada ise kirpiğe farklı bir solüsyon uygulanır ve tekrar bekletilir. Son aşamada ise kirpiğe keratin yüklemesi yapılır ve uygulama tamamlanır. Tüm uygulama yaklaşık 45-60 dakika arası sürer.

 

KİRPİK LİFTİNG AVANTAJLARI NELERDİR?

 

  • Kirpikler doğal görünümünü koruyarak olduğundan iki kat daha dolgun ve uzun görünür.
  • Rimel, takma kirpik kullanımına gerek kalınmaz.
  • Kirpik lifting uygulanan kirpikler, sudan ve denizden etkilenmez. Bu sayede kirpiklerin uzunluğu çok daha kolay korunur.
  • Yaklaşık bir buçuk iki ay boyunca kalıcılığı süreceğinden ötürü, bu süre içerisinde makyaja ayrılacak vakitten tasarruf edilir. 
  • Kirpikler belirgin ve uzun olacağından makyaj yapılmasa dahi canlı ve estetik bir görünüm elde edilir.

 

KİRPİK LİFTİNG İŞLEMİ İÇİN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Kirpik lifting işlemi yaptırmak istiyorsanız, bu işlemin kimyasal bir işlem olduğunu unutmamalısınız. Bu demek oluyor ki eğer hassas bir cildiniz varsa kullanılan malzemeler gözünüzde birtakım reaksiyonlara sebep olabilir. Reaksiyon oluşma ihtimalini minimuma indirmek için şunlara dikkat etmelisiniz:

 

  • Lifting işleminden önce göz makyajı kalıntısız şekilde temizlenmelidir. 
  • Gözlerin kuru olması şarttır. Buna ek olarak lens kullanılıyorsa, işlem öncesinde lensler çıkarılmalıdır.
  • Eğer arpacık, alerji, tahriş ya da kirpik dökülmesi gibi sorunlar mevcutsa, lifting yaptırmadan önce mutlaka bu sorunların geçmesi beklenmelidir. Yoksa işlemde kullanılan kimyasallar bu sorunları tetikleyebilir.
  • İşlem sonrası kirpiklere özenli davranmak şarttır. İşlem sonrasında makyaj yapmak için 12 saat beklemek gerekir.