Kirpik Laminasyonu

İçinizdeki Derinliği Bakışlarınıza Yansıtın...”

Etkileyici bakışlara sahip olmanın yolu dolgun kirpiklerden geçer. Son birkaç yılda kirpik bakımı adına dikkat çeken uygulamalar gelişmiştir. Kirpik bakımı ve güzelliği için gelişen bu uygulamalardan biri de kirpik laminasyonudur. Kirpik laminasyonu ile hayal edilen dolgun kirpikleri ve etkileyici bakışları elde etmek oldukça kolaydır. 

 

Kirpik Laminasyonu Nedir?

Kirpik laminasyonu; kirpiklerde dolgun, hacimli ve kıvrık bir görünüm kazandıran etkili bir uygulamadır. Kişiye göre özelleştirilen bakım malzemeleri ve uygulamalı tekniklerle yapılır. Bu özelleştirmeyle uygulanan kirpik kıl köklerine birtakım vitamin/protein takviyesiyle kirpik gerdirilir. Bu işlem kirpik yapısını güçlendirilir, kirpiklere hacim, form ve kıvrıklık kazandırır. Kirpik laminasyonu ile kişiler iri göz görünümü ve dahi kalkık göz kapağı elde eder. Bu işlem sayesinde dolgunlaşmış ve sıklaşmış kirpikler kazandırılır. Hızlı sonuç veren bir uygulama olması, rimel sürmeye gerek duymadan, eforsuz etkileyici bakışlara elde edilmesi sebebiyle son dönemlerde popüler bir uygulamadır. Kirpik laminasyonu kalıcılığı yaklaşık 2-3 aydır. Bu süre boyunca herhangi bir düzeltmeye ihtiyaç duyulmaz.

 

Kirpik Laminasyonu Nasıl Uygulanır?

Kirpik laminasyon işlemi esnasında kirpikler, keratin ve vitamin destekleri ile sıklaştırılır. Pigment uygulaması ile de oldukça naturel bir biçimde hacim kazanır. Kirpiklerin kıvrımlı olarak görünmesi için göz kapakları üzerine yapıştırılan özel pedler üzerinde tarama ve sabitleme işlemi yapılır. Bu işlem, kirpik perması olarak da bilinir. 

Kirpik laminasyonu, kirpiklere 2-3 ay süresince ideal uzunluk, keskin kıvrım ve gözle görülür dolgunluk kazandırır. Uygulama 5 adımdan oluşur: 

  1. Kirpikler temizlenir, protein ile beslenir. 
  2. Kirpikler, göz kapakları üzerine yapıştırılan özel pedler üzerinde yukarı doğru taranır. 
  3. Kirpikler keratinle doldurulur. 
  4. Kirpikler pigment uygulanır. 
  5. Son olarak kirpikler vitaminlerle beslenir. 

 Uygulama esnasındaki her işlem, özel malzemeler ile sadece alanında uzman kişilerce büyük bir titizlikle yapılır.

Uygulama sonrasında, kirpiklerin 24 saat boyunca ıslatılmaması gerekir. 24 saatin ardından kirpikler rahatlıkla yıkanabilir ve taranabilir. Göz hastalıklarına sahip kişilerin kirpik laminasyon uygulaması yaptırmadan önce mutlaka doktoruna danışması gerekmektedir. Aksi takdirde göz sağlığı riske atmak oldukça tehlikelidir.

 

Kirpik Laminasyonu ile Kirpik Lifting Arasındaki Farklar Nelerdir?

Kirpik laminasyonu ve kirpik lifting, son yıllarda güzellik sektöründe adını duyuran ve popülerleşen uygulamalar arasındadır. Bu iki uygulamanın en temel amacı, kişilere etkileyici bakışlar kazandırmak ve makyaja ihtiyaç duyulmadan doğal görünümle dolgun kirpikler elde etmek. İkisi de her ne kadar aynı amaca hizmet ediyorsa da bu amaca ulaşma yolları arasında temel farklılıklar vardır. Bu farklılıklar işlem sonucunda alınan verimi de etkiler. Kişiler, elde etmek istedikleri kirpik stiline göre bu iki uygulama arasındaki farklılıkları iyi analiz etmeli ve beklentileri doğrultusunda karar almalılardır. “Kirpik laminasyonu ve kirpik lifting arasında farklar nelerdir?” sorusunun cevaplarını şu şekilde belirtmek mümkündür:

Lifting kelime anlamı ile kaldırma, germe ve yükseltme demektir. Laminasyon ise hacim kazandırma anlamına gelir. Bu bağlamda kirpik lifting, kirpiği kıvırma işlemi demektir ve uygulama bu doğrultuda yapılır. Kirpik Laminasyon ise kirpiğin kıvrılmasını sağlarken aynı zamanda dolgun gözükmesini, hacim kazanmasını sağlar. Bu bakımdan kirpik laminasyon işlemi, kirpik liftinge göre çok daha geniş bir hizmet vermektedir.