Protez Tırnak

“Havalı ve trendy bir görünüm kazanın…”

 

PROTEZ TIRNAK VE AVANTAJLARI NEDİR?

Protez tırnak, trendler arasında hızla popülarite kazanarak en çok tercih edilen kalıcı işlemler arasında zirveye yükseldi. Günlük hayatın yoğunluğunda ojelerini sık değiştirmeye efor sarf edemeyen, tırnaklarına yeterli zaman ayıramayan kişiler için oldukça pratik bir çözümdür! Tırnakların her daim bakımlı, temiz ve estetik bir duruşu için protez tırnak ideal bir seçenektir. İster kısa ister uzun biçimde, ister desenli ve kreatif ister sade bir oje ile modunuza göre tırnaklarınızı şekillendirebilirsiniz. Bu işlem diğer yandan tırnak yeme sorununa çözüm olurken uzamayan tırnaklarız da artık sizin için bir sorun teşkil etmeyecektir. Uzun süreli kullanımı sayesinde çok daha fazla süreler boyunca tırnaklarınız bakımlı ve güzel kalacaktır. 

Protez tırnak uygulamasındaki teknikler ile farklı protez tırnak çeşitleri edinmek de mümkündür. Başlıca 2 farklı teknik bulunur: Jel protez tırnak ve akrilik protez tırnak. Bu uygulamalar gerek yapılış bakımından gerekse kalıcılık bakımından birbirinden ayrılır. Fakat yine de iki teknik de oldukça etkili ve uzun süre kalıcıdır.

 

PROTEZ TIRNAK NASIL YAPILIR?

Protez tırnak yapımında uzmanlar ilk olarak uygulama yapılacak kişinin tırnaklarını hazırlar. Tırnak yüzeyi kir ve oje bulunmayacak şekilde temizlenir. Akabinde manikür yapılarak tırnak üstü özenle törpülenir. Bu işlemler sayesinde tırnaklar, protez yapımına hazır hale getirilmiş olur. Sonrasında jel sıvının istenilen forma getirilir ve tasarımın hazırlanması ile tırnak kurutulur. Bu işlemler sonucunda protez tırnak kullanıma hazır hale getirilir. 

Ayak tırnakları için de protez tırnak uygulamaları yapılabilir. Bunlarla birlikte protez tırnak badem, kare, oval gibi farklı biçimlerde düzenlenebilir. Tırnak yapısına veya kişinin isteğine göre şekillendirme yapılır. Protez tırnak çıkarma işlemi de tıpkı uygulandığı gibi uzmanlar tarafından yapılır. 

 

PROTEZ TIRNAK NE KADAR KALICI?

Protez tırnağın en büyük avantajı, uzun süren kalıcılığıdır. Bu sayede kişiler tırnak bakımına ayırdıkları zamandan tasarruf ederler. Protez tırak kalıcılığı, eğer gerekli olan düzenli bakım sağlanırsa 6 ayı geçkin sürelerde boyunca devam eder.