Özel Cilt Bakım Protokolleri

Özel Cilt Bakım Protokolleri

"Birlilkte Leke Problemini Tarihe Gömüyoruz!"

Cilt Lekesi Nedir?

Cilt lekesi, günlük hayatta çok sık rastladığımız bir cilt problemidir. Ciltte oluşan lekeler, bir cilt sorunu olmasıyla beraber lekelerin görünümü itibariyle bireylerin psikolojilerini de olumsuz etkileyebiliyor. Bu sorunla başa çıkmak mümkündür; fakat önce cilt lekesi nedir, nasıl oluşur sorularına yanıt bulmamız gerek. 

Cilt çok güçlü bir yapıda olmasına karşın zamanın ve dış etkenlerin yıpratıcı etkisi karşısında hassaslaşır ve olumsuz etkenlere karşı savunmasız kalır. Bu durum ise cildin normal renginden farklı olarak belirgin lekelerin oluşmasına zemin hazırlar. Cilde rengini melalin verir. Ancak bazı melalin hücreleri ciltte eşit olarak dağılmak yerine gruplar halinde kümelenir ve bu durum da cilt lekelerini meydana getirir. 

 

Cilt Lekeleri Neden Oluşur?

Cilt lekelerinin oluşumunda birden fazla gerek genetik gerekse çevresel birçok neden bulunabilir. Etkin faktörler ise;

  • Güneş ışığı
  • Hormonal değişiklikler
  • Kullanılan bazı ilaçlar
  • Genetik yatkınlık
  • Yanlış kozmetik ürün seçimi
  • İlerleyen yaş
  • Tedavi edilmeyen sivilce ve akne problemleridir.

Eda Bayazıt Epilasyon & Güzellik Salonu ciltte oluşan ve en çok memnuniyetsizlik yaratan bu cilt problemi için geliştirdiği leke bakımı ve cilt tonu açma işlemleri sayesinde cilt lekelerinde önemli ölçüde başarı sağlıyor.

 

Cilt Lekesi Sorununa Çözüm: Leke Bakımı ile Leke Tonu Açma

Dermapen (Mikro iğneleme) ile cildin yenilenme mekanizmasını harekete geçirin!

Ciltte oluşan lekelere etkin çözümler geliştiren Eda BAYAZIT Epilasyon & Güzellik Salonu; güneş, akne, doğum ve çeşitli yaralar yüzünden ciltte oluşan lekeleri, Dermapen (micro iğneleme) yöntemini ve bitkisel cilt bakımını harmanlayarak minimum seviyeye indirir. Cildin melanin yapısını güçlendirecek bitkilerle yapılan cilt bakımını takiben, Dermapen (micro iğneleme) yöntemine geçilir. Leke bakımı ile leke tonu açma yönteminde temel prensip, cildin epiderm tabakasına hasar vermeden yaralama işlemi uygulamaktır. Dermapen (Mikro iğneleme) yöntemi, doğal iyileştirici terapilerin bilimsel olarak cildin yeniden yapılandırılması ile elde edilerek uygulanmasıdır. Sorunlu bölgeye uygulanan iğneler, ciltte mikro yaralar açar, beynin yarayı iyileştirme komutu sayesinde lekeli bölgede hücrenin ve dokunun canlanmasını sağlar. Sonrasında cilde dinginlik katan, cildi onaran serum ve kremlerle leke bakım işlemi sonlandırılır. Dermapen uygulaması cilt lekelerini, yara izlerini, sivilcelerin oluşturduğu çukurlukları ve açık gözenekleri minimum seviyeye indirir. Dermapen işlemi ayrıca hem vücuttaki çatlakların giderilmesinde, hem de saç dökülmesini önlemede de kullanılmaktadır.

 

Leke Bakımında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Dermapen sonrası kişinin cildine özen göstermesi, yapılan uyarıları dikkate alması, güneşe çıkmaması önemlidir. Güneş olmayan veya ışınlarının yoğun olmadığı zamanlarda uygulanması tavsiye edilir. Yani uygulama için kış aylarını veya akşam saatlerini tercih edebilirsiniz. Dermapen uygulaması sonrasında yapılan koruyucu program büyük öneme sahiptir. Uygulama öncesi ve sonrası hijyen cilt sağlığı için en dikkat edilmesi gereken unsurdur.

Bakım öncesi ve sonrası yaptıkları güçlendirici uygulamalarıyla Eda BAYAZIT Epilasyon & Güzellik Salonu, bu hususta dermapen uygulamasında fark yaratmıştır.