14 Aşamalı Cilt Bakımı

“HydraFacial İle Parlayan Bir Cilt, Işıldayan Sen!”

Siyah noktalar, ton eşitsizlikleri, cilt lekeleri ve sivilceler ciltte en sık rastlanan sorunların başında geliyor. HydraFacial sistemi, tüm bu cilt sorunlarına sadece tek bir işlemle çözüm sunarak daha genç, daha aydınlık bir cilt görünümü kazandırıyor. 

 

Cildiniz Yaşlanmasın!

Sağlıklı bir cilt, aynı zamanda güzel ve daha bakımlı görünüm sağlar. Ancak günlük yaşam koşuşturmacası içinde birçok kişi cilt sağlığına gereken özeni gösteremiyor. Maruz kalınan toksinler, UV ışınları zamanla ciltte önemli hasarlar oluşturur. Bu faktörlere bir de ilerleyen yaş dahil ise estetik kaybı da eklenince cilt, olduğundan daha hızlı bir şekilde yaşlanır. Bunun için yaş kaç olursa olsun cilde gereken nem ve bakım mutlak suretle sağlanmalıdır. Bu noktada HydraFacial sistemi başvurulacak en iyi yöntemlerden biridir. Cildin pürüzsüz parlak ve daha genç görünümünü sağlar.

 

HydraFacial Sistemi Nedir? 

Hydrafacial, anti-aging bakım olarak tanımlayabileceğimiz sistemdir. Cilt sağlığı için çalışan, cildin genç ve ışıl ışıl görünümü sağlayan cilt dostu bir uygulamadır. Tıkalı veya iri gözeneklerin, siyah noktaların, cilt tonu eşitsizliklerinim, mimik çizgileri ve kırışıklıkların, sivilcelerin, lekelerin tedavisini sağlar. Cildin nem dengelenmesi ve canlanmasını destekler. Cildiye ilgili hiçbir sorumu olmayan kişiler de bu sistemden yararlanarak cilt sağlıklarına yatırım yapmış olurlar. Zira iyi olan bir cildi korumak ve beslemek de çok önemlidir.  HydraFacial, tüm cilt tiplerine özel, onların ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilmiş bir sistemdir. Yani cilt tipi yağlı, karma, kuru olduğu fark etmeksizin tüm cilt tiplerinin ihtiyacına yönelik bakım uygular.

 

HydraFacial Sisteminin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Sağlıklı bir cilt elde etmek için külfetli, uzun ve acılı yöntemler artık sona erdi. Hydrafacial sistemi, hem oldukça etkili hem de kolay uygulanabilir olmasıyla günümüzde en çok tercih edilen cilt bakım türlerinden biri olmuştur. Sadece 30 dakikada ihtiyaç olan tüm işlemler sunulmaktadır. 

  • Bu işlemi yaparken herhangi bir ağrı hissedilmez; çünkü işem, bir iğne enjeksiyonu içermez. 
  • Vakumlama yöntemi ile işlemler gerçekleştirilir. Bu vakumlama sistemi ile cildin en alt tabakasına kadar ulaşılır ve derinlemesine bir bakım, tazeleme sağlanır. Bu işlemde de hiçbir şekilde ağrı ve acı hissedilmez. 
  • FDA onaylıdır; son derece güvenli ve konforlu bir cilt yenileme yöntemidir.
  • Derinlemesine temizler, cildi korur. Tüm dünyada kullanılan bu sistemin içeriğinde dermabrazyon yöntemi bulunur. Bu yöntem ile cilt önce derinlemesine temizlenir. Cilt, ölü hücrelerinden arındıktan sonra, sorunlara yönelik uygun serumlar,  peptidler, hyaluronik asit ve antioksidan içere solüsyonlar uygulanır. Bu şekilde cildin beslenmesi, nemlenmesi, yenilenmesi sağlanır. Bu destekleyiciler ile cildin daha canlı, parlak ve diri görünmesi sağlanır. 
  • Hydrafacial; cilt temizleme, soyma, yenileme, nemlendirme, antioksidan koruma gibi amaçlara hizmet ettiği gibi akne tedavisine de büyük katkı sağlaması açısından oldukça avantajlı ve kapsamlı bir işlemdir.
  • Düzenli bir şekilde yapıldığı takdirde tekrarlama olasılığı olan problemleri engelleyebilme ihtimali yüksektir.

 

Hydrafacial Ne Zaman ve Ne Kadar Sürede Uygulanır?

HydraFacial sistemi için herhangi bir zaman kriteri bulunmamaktadır. İstenilen mevsimde yaptırılabilir. Uygulanan süre ise cilt sorunlarının büyüklüğüne göre değişmekte olup, ortalama 1-2 hafta ara ile 4-6 seans ideal olabilmektedir. Ciltte herhangi bir problem yoksa, kısacası amaç sadece genel bir bakımsa 1-2 ayda bir uygulama yapmak yeterlidir. HydraFacial çok vakit alan bir işlem değildir. Kişiler isterse bir öğle tatilinde bile bu işlemi yaptırabilir. Muayene sonrası kişinin cilt yapısına özel olarak seans yönlendirmesi yapılmalıdır. İşlem sonrası da ciltte hafif bir kızarıklık da bu oldukça olağandır ve geçicidir. Bunun dışında herhangi bir yan etki görülmez.