İğneli Epilasyon

“İşi Kökünden Halledin!”

İğneli epilasyon, iğneyle birlikte kullanılan elektrik akımıyla tüy köklerinin yakılması işlemine denir. Bu yöntem tüyleri yok etmek için kullanılan en etkili yöntem olup kalıcılığı kesindir. Kılları kökünden yok ederek %100 sonuç verir.

 

İĞNELİ EPİLASYON YAPTIRMANIN AVANTAJLARI NELERDİR?

  • Diğer epilasyon türlerine göre çok daha etkilidir ve kesin sonuç verir.
  • Tüyler kalıcı olarak yok edilir, yeniden çıkmaz.
  • Yüz ve vücutta bulunan beyaz kıllar için kalıcı tek yöntemdir.
  • Sarı tüylere sahip kişiler için de en etkili yöntemdir ve tüylerin bir daha çıkması söz konusu değildir.
  • Diğer epilasyon yöntemleri koyu tenlerde yeterince etkili değilken iğneli epilasyon yöntemi her cilt tipinde %100 başarı sağlar.
  • Yüz bölgesi için dermatologların tavsiyesi iğneli epilasyondur. 

 

İĞNELİ EPİLASYON NASIL YAPILIR?

İğneli epilasyon cihazına bağlı olan kalemin ucunda çok ince bir iğne bulunur. Bu iğne ile kılların tek tek köküne girilir elektrik akımı verilir. Kullanılan bu iğne çok ince olması bakımından kişiler kıl köküne girildiğini hissetmezler. Bu esnada iğneye elektrik verilerek kıl kökü tahrip edilir. Yapılan her seansta kıl kökleri gittikçe zayıflar ve sonunda kalıcı olarak yok olur. 

 

İĞNELİ EPİLASYON İŞLEMİ NE KADAR SÜRER?

Bu süreç kılların yapısına göre kişiden kişiye değişiklik gösterir. Fakat diğer epilasyon yöntemlerine kıyasla çok daha kesin ve hızlı sonuç alınır. Etkisini ilk seanstan itibaren gösterir, gözle görülecek seviyede azalma yaşanmaya başlanır. Seansların sıklığı ise başta daha fazla olurken ilerleyen aşamalarda bu sıklık azalır.