Eyeliner - Dipliner

“Her gün makyajsız kusursuz ve derin bakışlar”

Kusursuz bir eyeliner çekmek çoğu kadının en büyük sorunudur. Uğraştırıcı olması bakımından makyaja ayrılan süre açısından dezavantaj sağlarken her iki göz için eşit derecede çizgi çekebilmek de çoğu zaman can sıkıcı olmuştur. Fakat eyeliner, tüm bu zahmetlere rağmen asla vazgeçilemez bir makyaj türüdür. Çünkü bakışları kusursuz gösteren şey eyelinerdır. Dikkatli yapılmadığında ise tüm görünümü kötü etkileyebilecek kadar da önemlidir. Her gün eyeliner tazelemek veya simetrik biçimde uygulamak pek mümkün olmayabilir. Mükemmel görünüme ulaşmak ve bunun için uzun uğraşlar vermek istemeyenler için kalıcı eyeliner - dipliner en ideal çözümdür.

Kalıcı Eyeliner – Dipliner Nedir?

Eyeliner makyajının özel boyalarla işlenip kalıcı hale getirilmesine kalıcı eyeliner uygulaması denir. Kuyruklu veya kuyruksuz şekilde uygulanabilir. Kuyruksuz kalıcı eyeliner, göz kapağının iç kısmından kirpik hattının bittiği noktaya uygulanır. Kuyruklu kalıcı eyeliner ise kirpik hattının bitiminden biraz daha ileri doğru gidilerek daha uzun yapılır. Bir diğer kalıcı eyeliner yöntemi olan kalıcı buğulu eyeliner yönteminde ise eyeliner göz kapağına yayılır ve ton geçişleri şeklinde uygulanır. Gösterişli göz makyajında dumanlı görünümü sevenlerin tercih ettiği bu yöntem de kalıcı makyaj tekniği kullanılarak yapılır. Kalıcı dipliner ise kirpik hattına daha ince çizgi çizilerek uygulanan yöntemdir. Her gün eyeliner veya dipliner çekmeye gerek kalınmayan bu yöntemler sayesinde makyaj yapmak artık uğraştırıcı olmaktan çıkacaktır.

Kalıcı Eyeliner ve Dipliner Nasıl Yapılır?

Kalıcı eyeliner yapım aşaması, yaptıracak kişinin hangi model eyeliner istediğine karar vermesiyle başlar. Model belirlendikten sonra uygulama öncesi referans çizgilerle eyeliner modeli, göz kapağı üzerine çizilir. Bu esnada uygulama yapılacak olan kişi eyerliner modelini kendine yakıştırırsa, gözkapağı anestezi kremi ile uyuşturularak kalıcı eyeliner uygulanmaya başlanır. Bu uyuşturma neticesinde uygulama sırasında acı hissedilmez. Yapılan işlemlerde kalıcı eyeliner kalemi ve kalıcı eyeliner boyası kullanılır. Renk pigmentleri, referans çizgilerin bulunduğu kısma işlenir. Kalıcı eyeliner yapılma süresi ortalama 30 dakika ile 1 saat arasında değişir. Bu süre, cilt tipine ve istenen modele  göre daha kısa veya daha uzun olabilir.

Kalıcı dipliner yapımı da eyeliner işlemi ile hemen hemen benzerdir. Bu yöntemde uygulamadan önce kişinin ten rengiyle uyumlu boya pigmentleri seçilir. Sonrasında göz kapağının hemen alt tarafına istenilen uzunlukta ve modelde örnek çizgiler çizilir. Kişi, çizimi onayladığında eyeliner işlemindeki gibi anestezi kremiyle bölge uyuşturularak işleme başlanır. Dipliner uygulaması da ortalama 30 dakika ile 1 saat arasında değişir. İşlem tek seans yapılır.

 

Kalıcı Eyeliner ve Dipliner İşleminin Sağladığı Avantajlar

  • Kalıcı eyeliner ve kalıcı dipliner işlemi yaptırmanın sağladığı avantajların ilki şüphesiz vakitten kazandırmasıdır. Yaklaşık 2 yıl boyunca günlük hayatta makyaja ayrılan süre ve çabalar kalıcı eyeliner sayesinde minimuma iner. 
  • Makyaj yapılmasa bile eyeliner etkisiyle yüz her zaman çekici ve güzel görünür.
  • Makyaj yapıldığında ise kalıcı eyeliner veya dipliner sayesinde yapılan makyaj daha profesyonel ve güzel görünür.
  • Sürekli makyaj tazeleme ve eyeliner çizgilerini eşitleme, belirginleştirme gibi işlemlere veda edilerek makyajın dağılması gibi bir problemi de ortadan kaldırır.