Kaş Laminasyonu

KAŞ LAMİNASYONU

“Özgüvenli Ve İddialı Bir Görünüm İçin…”

KAŞ LAMİNASYONU NEDİR?

Kaş laminasyonu, kaşların biçimlendirilerek şekil almasını ve bu şeklin uzun süre korunmasını sağlayan bir işlemdir. Kaşlara şekil kazandırmasının yanında kaş bakımı özelliği ile de ön plana çıkar. Bu amaç doğrultusunda parlak ve pürüzsüz kaşlar elde etmeyi hedefler. Asi ve şekillenmeyen kaşlara sahip olanlar için ideal bir çözümdür. Son kaş bakımında popülerleşen ve çizim usulüyle uygulanan microblading uygulamasının aksine, iğneler ve renklendirme kaş laminasyonunda kullanılmaz. Yalnızca uygulamayı yaptıracak kişinin talebi doğrultusunda renklendirme yapılır. 

Kaş laminasyon işlemi aşağıya doğru düşük, içten kıvrılan kalın ve sert kıl yapısına sahip kaşları istenilen yöne getirerek düzgün bir forma sokulmasını sağlar. Ayrıca kaşlarını her gün kaş jelleri, sabun vb. yollarla tarayan ve sabitleyen insanlar için ideal bir işlemdir.

 

KAŞ LAMİNASYONU NASIL YAPILIR?

Kaş laminasyonu oldukça pratik ve kişileri yormayacak bir işlemdir. Kaş laminasyonu nasıl yapılır sorusuna aşama aşama aşama yanıt verebiliriz:

  • İlk olarak sadece bu işleme özel temizleyiciler ve sabunlar uygulanarak kaşlar iyice temizlenir.
  • Temizlenen kaşların eğer alınmasına ihtiyaç varsa cımbız veya ip yardımıyla kaşlar alınır.
  • Sonraki aşamada kaşların kaldırılmasına yarayan bir krem ya da losyon tatbik edilir.
  • Ardından kaşlar yukarı doğru taranarak şekillendirilir.
  • Şekillendirilen kaşlar yapıştırıcı bir solüsyon ile sabitlenir.
  • Son aşamada ise oluşabilecek tahrişleri önlemek için besleyici bir yağ kullanılır.

 

KAŞ LAMİNASYONU NE KADAR KALICIDIR?

Kaş laminasyon işleminde kalıcılık ilk bir ayda en iyi şekilde sağlanırken ilerleyen zamana göre etkisinde azalma yaşanabilir. Kişilere göre de değişebilen bu kalıcılık süresi ortalama 3 ay kadar etkisini gösterir. Eda BAYAZIT Güzellik & Epilasyon olarak 14 yıllık tecrübemizle Ankara kaş laminasyon işleminde diğer tüm işlemlerimizde olduğu gibi danışanlarımıza %100 memnuniyet garantisi sağlıyoruz.