Kalıcı Oje

“Daima renkli ve bakımlı tırnaklar!”

Oje sürümü ve bakımı günlük hayatta kişilerin oldukça zamanını almaktadır. Hele ki ojelerin kalıcılığı düşünülürse sürekli olarak temizlenip yenilenmesi gerekir. Çünkü gün içinde el yıkarken, temizlik yaparken veya duş alırken, denize ve havuza girerken ojeler soyulur ve çıkar. Bu durum çoğu kişi için oldukça can sıkıcıdır. Sürülen ojenin kalıcılığı sadece bir el yıkamaya bile bakıyorken buna ayrılan vaktin kaybedilen vakit olarak görülmesi oldukça muhtemeldir. Ojeyle ilgili tüm bu sorunlara pratik ve kullanışlı bir yolla çözüm olan kalıcı oje, uzun süre dayanmasıyla çok fazla tercih edilerek trend haline gelmiştir.

 

KALICI OJE NASIL UYGULANIR?

Kalıcı oje, aşamalar halinde uzmanlar tarafından uygulanmaktadır.

  1. İlk olarak eğer varsa tırnaktaki ojeler temizlenir. Sonrasında ise tırnak ucu ve üstü törpülenir. Törpüleme işlemi, uygulanacak ojenin daha düzgün ve güzel durması için önemlidir.
  2. Bu aşamada eğer tırnak üzerinde çatlaklar, birtakım pürüzler ve varsa bir ojenin kusursuz gözükmesi adına bir baz uygulanır.
  3. Kişi, baz üzerine uygulanacak olan kalıcı oje için renkler arasından bir tercih yapar. Akabinde tercih edilen renk sürülür.
  4. Sürülme işlemi tamamlandıktan sonra oje üzerine topcoat olarak adlandırılan şeffaf oje uygulanır.
  5. Ojeler ve topcoat uygulamalarından sonra tırnaklar, UV ışınlarına sahip bir makinede 30 saniye kadar bekletilir. Bu aşamada UV ışınları sayesinde ojenin kalıcılığı arttırılır.

 

KALICI OJE NE KADAR SÜRE BOYUNCA KULLANILIR?

Kalıcı ojenin içeriğindeki özel maddeler ve UV teknolojisi sayesinde ojelerin kalıcılığını arttırır. Kalıcılık süresi ise kişinin kullanım şekline göre de değişkenlik gösterebilir. Ortalama 1 ay boyunca kalıcılık sağlansa da bu süre kişilere göre daha az veya daha fazla olabilir. Günlük kullanım sıklığı değil fakat tırnakların aşırı seviyede suyla temas etmesi, darbe alması gibi etkenler süreci olumsuz etkileyebilir.

 

KALICI OJE ZARARLI MIDIR?

Merkezimizde tırnağa zarar vermeyen ürünler kullanılır. Bununla birlikte kullanılan ürünler tırnakların hava ve su geçmesini engellemez. Bu sayede tırnaklara hiçbir zarar gelmediği gibi tırnaklarda sararma da oluşmaz. Eda Bayazıt Güzellik & Epilasyon olarak 14 yıllık tecrübemiz ve deneyimli uzman kadromuz ile kalıcı oje uygulaması, diğer tüm uygulamalarımızda olduğu gibi oldukça güvenli ve zararsızdır.